ÇAÇAv.

Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı

ÇAÇAv, çocuk haklarını tanıtmayı, yaymayı ve geliştirmeyi, hak ihlallerini önlemeyi, savunuculuk, izleme ve raporlama yapmayı hedefleyen bir ağdır.

Genel

21 Kasım 2015, Cumartesi

0

Uluslararası Göç ve Türkiye’de Çocuğun Korunması

ULUSLARARASI GÖÇ VE TÜRKİYE’DE ÇOCUĞUN KORUNMASI
GÖÇMEN ÇOCUKLARIN İHMAL VE İSTİSMARI BAĞLAMINDA OLGU TARTIŞMALARI VE ÖNERİLER ÇALIŞTAYI
 
Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüyle Mücadele Ağı ve Çocuk İhmalini ve İstismarını Önleme Derneği ortaklığında akademisyenler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve uygulayıcılarla birlikte “ULUSLARARASI GÖÇ VE TÜRKİYE’DE ÇOCUĞUN KORUNMASI: GÖÇMEN ÇOCUKLARIN İHMAL VE İSTİSMARI BAĞLAMINDA OLGU TARTIŞMALARI VE ÖNERİLER” konulu çalıştay düzenlenmiştir.
Yrd. Doç. Dr. Reyhan Atasü moderatörlüğünde  ÇAÇAv. ve ÇTCS ile Mücadele Ağı koordinatörü Av.Şahin Antakyalıoğlu  ve Çocuk İhmalini ve İstismarını Önleme Derneği Yönetim Kurulu üyesi Av.Hatice Kaynak vaka sunumu gerçekleştirdiler. Vakalar katılımcıların aktif katılımı ile tartışılmış olup etkinlik sonunda katılımcılardan sorunlara ilişkin çözüm önerileri alınmıştır. 
Çalıştay, Dünya Çocuk Hakları gününde, 20 Kasım 2015 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir .
Çocuk Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü  Prof. Dr. Kasım Karataş bu etkinliklerin periyodik olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.
hacettepe çalıştay

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Başa dön ↑